معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با تاکید برحجم ورود و خروج زائران اربعین حسینی در زمان اربعین گفت: شرکت‌های حمل و نقل مسافری برای جابجایی زائران اربعین تلاش حداکثری می‌کنند.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، داود کشاورزیان ظهر امروز در مراسم تودیع مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی اظهار داشت: برحجم ورود و خروج زائران اربعین حسینی در زمان اربعین بالا است و شرکت‌های حمل و نقل مسافری برای جابجایی زائران اربعین تلاش حداکثری می‌کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه حجم زیادی از زائران به عتبات عالیات مشرف می‌شوند در زمان رفت زائران مشکلی وجود ندارد اما مشکل در زمان برگشت آنها است که بعد از مراسم اربعین به طور میانگین روزانه 250 هزار زائر از کشور عراق خارج و قصد ورود به کشور و شهرهای خود را دارند که شرکت‌های حمل و نقل مسافری برای جابجایی آنها اقدام می‌کند.‌

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: زائران انتظار دارند در زمان برگشت امکانات برای آنها فراهم باشد هرچند که این‌ حجم سفر در یک‌روز برای شرکت‌ها و گیت‌ها پیش بینی نشده است اما تلاش می‌کنیم زائران کربلای حسینی حداکثر رضایت را داشته باشند.

کشاورزیان اولویت راهداری را ارتقا ایمنی خواند و گفت: از تمامی مسئولان استان‌ها و شهرستان‌ها درخواست می‌کنیم این اولویت را مدنظر داشته باشند.

وی ادامه داد: مسئولان اداره‌های راهداری هم باید به شکل مستمر در سطح راه‌ها حضور داشته باشند تا وضعیت راه‌ها را از نظر ایمنی تحت نظر داشته باشند و اگر ضعفی هم در‌جاده ها مشاهده کردند با توجه به امکاناتی که دارند این ضعف را برطرف کرده و موکول به زمانهای دیگر نکنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با تاکید بر اینکه مدیران راه اشراف صد درصدی به حوزه کاری خود داشته باشند گفت: به لحاظ اعتباری در مضیقه هستیم اما علیرغم همه محدودیت‌ها اولویت با ایمنی در جاده‌ها برای کاهش تصادفات‌جاده ای است.

کشاورزیان خاطرنشان کرد: اولویت کاری ارتقای ایمنی است و باید مدیران اجرایی در بخش راه‌های کشور در نقاط مختلف این مسئله مهم را مدنظر قرار دهند و در کارها و امور خود با توجه به ارتقای سطح ایمنی در جاده‌ها برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

وی عنوان کرد: مدیران راهداری و راه و شهرسازی توجه کنند که باید حوره کاریشان در بخش جاده‌ای باشد و مدیرانی عملیاتی باشند تا اینکه مدیرانی پشت میزنشین چراکه موفقیت در حوزه کاری در این بخش منوط به حضور پویای مدیران در بستر کاراجرا دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم