به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شهریار حیدری درباره عدم بازگشایی مرز خسروی اظهار کرد: این مرز موقتا باز نشده است و تا روز دوشنبه نهایتا بازگشایی می شود.

زائرانی که بلیط اتوبوس به مرز خسروی را خریداری کرده اند، تا باز شدن مرز خسروی می توانند از مرز مهران تردد کنند. لازم به ذکر است مسافران نباید هزینه ای اضافی پرداخت کنند و با همان بلیط اتوبوس که تهیه کرده اند، می توانند سوار اتوبوس شده و از مرز مهران عبور کنند. 

وی توضیح داد: تمامی زیر ساختها در انسوی مرز خسروی اماده شده است و عراقی ها نیز هماهنگی لازم برای راه اندازی موکبها و زیرساختها را داشته اند اما یکی از دلایل باز نشدن به کم کاری در استقرار نیروهای عراقی در پایانه صفر مرزی باز می گردد.


سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی تصریح کرد: رایزنی ها برای بازگشایی این مرز انجام شده و این مهم یعنی استقرار نیروهای طرف مقابل در پایانه مرزی تا دوشنبه انجام می گیرد؛ نیروهای ما نیز برای کارهای اجرایی و پذیرش زایران به صورت کامل اماده هستند.


حیدری درباره روند صدور روادید نیز گفت:تا کنون حدود یک میلیون و 270هزار روادید برای زایران صادر شده و صدور ویزا با سرعت و جدیت در حال انجام است.


وی گفت:روند ثبت نام نیز با شتاب و جدیت در حال انجام است و به طور قطع در روزهای اتی افزایش می یابد؛امیدواریم زایران برنامه ثبت نام را به روزهای اخر موکول نکنند.