استفاده از سیم کارت های ایرانی یا خرید سیم کارت های کشور عراق؟

در ایام اربعین، زائرین محترم میتوانند برای برقراری ارتباط با ایران به دو طریق عمل کنند. ۱. خرید سیم‌کارت کشور مقصد ۲. استفاده از سیم‌کارت‌های ایرانی 

اگر قصد استفاده از سیم کارت های ایرانی را داشته باشید، تعرفه های رومینگ برای شما محاسبه خواهد شد. لطفا به این تعرفه ها و نحوه ی استفاده از رومینگ بین الملل دقت بفرمایید چون عدم آگاهی در این مورد ممکن است هزینه های بالایی به همراه داشته باشد. البته فقط زمانی میتوان از تعرفه‌های رومینگ استفاده کرد که سیم‌کارت شما با کشور مقصد دارای توافقنامه رومینگ باشد اما در صورت خرید سیم کارت کشور عراق میتوانید با هزینه نسبتا کمتری از تعرفه های آن کشور برای تماس تلفنی، ارسال پیام و دیتا استفاده کنید.

سیم کارت های عراقی بسیار با صرفه تر هستند.

با افزایش نرخ ارز، استفاده از خدمات رومینگ و بویژه رومینگ دیتا بسیار گران بوده و بهتر است زائرین برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها از سیم‌کارت‌های عراقی استفاده کنند. همچنین قیمت مکالمه از ایران با عراق و بالعکس کاهش یافته و بر این اساس، نرخ مکالمات ایران به عراق در اربعین سال ۹۷ از دقیقه‌ای ۳۰۰۰ تومان به دقیقه‌ای ۹۰۰ تومان کاهش یافت.

در این راستا همراه اول تعرفه تماس رومینگ بین‌الملل شامل مکالمه، پیامک و اینترنت همراه مشترکین خود در عراق را کاهش داده و تا روز جمعه ۱۱ آبان ماه سال97، تعرفه مکالمه مشترکین همراه اول با ایران دقیقه ای ۲۴۹۹ تومان، مکالمه دریافتی دقیقه‌ای ۸۹۹ تومان، مکالمه با شماره داخلی عراق دقیقه‌ای ۲۴۹۹ تومان، ارسال پیامک ۸۹۹ تومان به ازایِ هر پیامک و اینترنت همراه ۴۹۹ تومان به ازای هر مگابایت محاسبه میشود.

ایرانسل هم اعلام کرده که هزینه تماس با ایران و داخل عراق را برای مشترکان خود ۲۴۹۹ تومان و تماس‌های دریافتی را ۸۹۹ تومان در نظر گرفته است؛ هزینه ارسال پیامک نیز ۴۹۹ تومان میباشد، اما دریافت پیامک برای مشترکان رایگان است. هزینه مصرف آزاد اینترنت رومینگ هم در کشور عراق ۴۹۹ تومان به ازای هر مگابایت در نظر گرفته شده است.

سامانه safar724.com به عنوان جامع ترین سایت خرید بلیط اتوبوس، جهت رفاه حال شما سامانه ی خرید اینترنتی بلیط اتوبوس مراسم اربعین۹۷ را راه اندازی کرده است. جهت خرید بلیط اتوبوس برای سفر زمینی و اتوبوسی به هر یک از پایانه های مرزی مهران، شلمچه، چذابه، شهر مهران (ایلام) و شهر های آبادان و خرمشهر میتوانید به این سامانه مراجعه فرمایید..